POROČILO O DIRKI | F1 Singapur 2024

Na dirki za Veliko nagrado Singapurja 2024 je prevladoval Lando Norris. Britanec je vodilnega v prvenstvu Maxa Verstappna premagal za 20 sekund.

V kvalifikacijah za letošnjo Veliko nagrado Singapurja je prevladoval Norris, ki je Verstappena premagal za 2 desetinki. Voznik McLarna je nato izkoristil pole position in ohranil vodstvo tudi po začetku Velike nagrade.

Po prvih krogih je bil vrstni red naslednji: Norris, Verstappen, Hamilton, Russell, Piastri, Hulkenberg in Alonso. Lecelerc je bil osmi, ki je tako kot njegov moštveni kolega Sainz doživel razočaranje v kvalifikacijah (oba sta se kvalificirala na 9. in 10. mesto).

Hamilton je bil prvi med vodilnimi, ki je v 18. krogu zapeljal v bokse. Njegov moštveni kolega Russell je gume zamenjal osem krogov pozneje.

Vendar je bil v središču pozornosti predvsem Norris, ki je v 30. krogu rahlo trčil v zaščitno ograjo, vendar je incident preživel. Voznik McLarna je v bokse zapeljal krog pozneje (kmalu po postanku Verstappna).

Leclerc in Norris sta bila zadnja izmed najboljših voznikov, ki sta se ustavila v boksih.

V 39. krogu je bil vrstni red naslednji: Norris, Verstappen, Russell, Hamilton, Piastri, Sainz, Alonso, Leclerc.

Medtem ko je bil vrstni red v ospredju bolj ali manj odločen, je bilo jasno, da bosta Piastri in Leclerc skušala izkoristiti svežino pnevmatik in pridobiti pozicije.

To se je tudi zgodilo, ko je Piastriju uspelo prehiteti oba voznika Mercedesa in osvojiti tretje mesto.

Enako je poskušal storiti Leclerc, najhitrejša pa sta bila Alonso in Sainz. Monačan je na koncu uspel prehiteti Hamiltona, vendar ni več mogel slediti Russellu.

Medtem si je zmago privozil Norris, ki sta mu sledila Verstappen in Piastri.

Naslednja mesta so zasedli Russell, Leclerc, Hamilton, Sainz, Hulkenberg in Perez.

Ricciardo je ob koncu dirke postavil najhitrejši krog dirke, zaradi česar je Norris, ki je imel najhitrejši krog prej, izgubil dodatno točko.

S tretjo zmago v sezoni je Norris zmanjšal zaostanek za Verstappnom za 7 točk. Nizozemec zdaj vodi z 52 točkami.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.