POROČILO O DIRKI | F1 Nizozemska 2024

Velika nagrada Nizozemske F1 ni ponudila veliko drame, kljub temu pa navijači McLarna praznujejo. Lando Norris je na svoji prvi dirki zmagal s pole positiona z 22-sekundnim zaostankom za Maxom Verstappnom in tako dosegel drugo zmago v svoji karieri.

Lando Norris je v soboto zmagal na kvalifikacijah za Veliko nagrado Nizozemske in Maxa Verstappna občutno prehitel za več kot tri desetinke. Oscar Piastri in George Russell sta si zagotovila drugo vrsto startne rampe, medtem ko sta Perez in Leclerc zasedla tretjo vrsto.

Nedeljska dirka pa se ni dobro začela za Lando Norrisa, ki je zasedel prvo mesto, saj ga je takoj v prvem zavoju izgubil Max Verstappen. Reakcijski čas Britanca ni bil slab, vendar je Max Verstappen v prvem zavoju napadel in prevzel vodstvo.

Tudi Oscar Piastri v drugem McLarnovem dirkalniku, ki je sprva štartal s tretjega mesta, je takoj po štartu izgubil en položaj v korist Georgea Russella. Charles Leclerc se je v prvem zavoju uspel prebiti pred Sergia Pereza.

Norrisu je tudi po slabem štartu uspelo zadržati Verstappena več krogov s povprečnim zaostankom 1,5 sekunde. Nato je Norris v 18. krogu s pomočjo sistema DRS pod velikim aplavzom s tribun Verstappnu odvzel vodilni položaj.

Prva serija postankov v boksih za vodilne dirkače se je začela v 24. krogu, ko je Ferrari poklical Charlesa Lerclerca po svež komplet trdih pnevmatik. Zaradi te strategije je Leclercu uspelo priti pred Piastrija in Russella.

Kasneje je Piastriju uspelo prehiteti Russella, vendar mu ni uspelo dohiteti Lerclerca, ki si je kljub težavam, ki jih je imel Ferrari med vikendom, presenetljivo zagotovil tretje mesto.

Nekaj več kot 20 krogov pred koncem sta se oba voznika Mercedesa odločila, da se ustavita za svež komplet mehkih pnevmatik v upanju na boljši položaj na koncu. Vendar se to ni izšlo, kot sta si zamislila. Zaradi te slabe odločitve je Russell izgubil dva položaja, ki ju ni mogel pridobiti nazaj, in končal šele na sedmem mestu, Hamilton pa je končal eno mesto za njim.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.