POROČILO O DIRKI | F1 Monako 2024

Charles Leclerc prvič izhrál domači dirkalnik.

Za Veliko nagrado Monaka F1 so kvalifikacije ključ do uspeha. Letos se je to jasno potrdilo.

V sobotnih kvalifikacijah je Ferrarijev Charles Leclerc zasedel pole position, tesno pa so mu sledili Oscar Piastri, Carlos Sainz in Lando Norris. Vodilni v skupnem seštevku Max Verstappen je končal na šestem mestu.

Start nedeljske dirke je zaznamovalo trčenje treh voznikov, v katerem so bili udeleženi Sergio Pérez, Kevin Magnussen in Nico Hülkenberg. Dirka je bila zaradi tega takoj ustavljena. Razmere so igrale v prid Sainzu, ki je imel težave že v prvem krogu - po rdeči zastavi je štartal s prvotnih položajev.

Drugi start je bil brez težav, vrstni red v prvi polovici startne rampe se ni spremenil. Leclerc je vodil, sledili so mu Piastri, Sainz, Norris, Russell in Verstappen.

Ker sta vodilna dirkača po rdeči zastavi zamenjala pnevmatike, se jima do konca dirke ni bilo treba ustavljati.

Sledila je zelo dolga in ne preveč atraktivna dirka, v kateri je zmagal Lerclerc. Monaški voznik Ferrarija je tako dosegel svojo prvo zmago po letu 2022.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.