POROČILO O DIRKI | F1 Belgija 2024

Veliko nagrado Belgije 2024 je osvojil Lewis Hamilton, potem ko je bil njegov moštveni kolega George Russell diskvalificiran zaradi prenizke mase njegovega avtomobila.

Max Verstappen je bil v sobotnih kvalifikacijah najhitrejši, vendar je bil Nizozemec naknadno kaznovan zaradi dodatne menjave motorja, zato je dirko začel z 11. mesta.

Pole position je tako pripadel Charlesu Leclercu, ki se mu je v prvi vrsti pridružil Sergio Pérez.

Medtem ko je bilo v soboto v Spa deževno, je dirka potekala v idealnih vremenskih razmerah. Leclerc je po štartu prevzel vodstvo, vendar ga je obdržal le do tretjega kroga, ko ga je prehitel Hamilton.

Takrat je bil vrstni red naslednji: Hamilton, Leclerc, Perez, Piastri, Russell, Sainz, Norris in Verstappen.

Vodilni na dirki so začeli od 11. kroga dalje odhajati v bokse, Russell in Verstappen pa sta prva odšla v bokse za menjavo pnevmatik. Hamilton, Pérez in Piastri so v bokse zapeljali krog pozneje, Leclerc pa dva.

Medtem ko je Leclerc med prvim postankom v boksih zapeljal pozneje kot Hamilton, je bilo med drugim postankom v boksih obratno. Kljub temu to ni bilo dovolj, da bi se vrnil pred njega. Naslednji je v boks prišel Piastri, s čimer je Russell prevzel vodstvo.

V 36. krogu je Piastri prehitel Leclerca, se prebil na tretje mesto in začel zasledovati oba vodilna mercedesa.

Russell je še naprej vodil, uspel ohranjati zelo obrabljene pnevmatike v formi in postopoma je možnost zmage postajala vse bolj verjetna.

Hamilton se je v zadnjih krogih približal Russellu, vendar ga ni mogel prehiteti, 26-letni Britanec pa je osvojil svojo tretjo zmago v karieri.

Po dirki pa je bil Russell diskvalificiran zaradi prenizke teže svojega monoposta, kar ni bilo v skladu s pravili. S tem je Hamilton dosegel 105. zmago v karieri. Drugo mesto je zasedel Piastri pred Leclercom, Verstappnom in Norrisom.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.